top of page

BASINDA BİZ

Falcons Sigorta hakkında güncel haberleri ve gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.


Değerli AND Üyeleri,


Sizlerin ve Lojistik sektörünün en önemli ihtiyaçlarından bir tanesi olan sigorta hizmetlerinde sektörün yükünü azaltmak, firmaların doğru ürüne hızlı ve kolay yoldan ulaşmalarını sağlamak ve en uygun prim, en geniş kapsamlı sigorta teminatı sağlanabilmesi adına 11.11.2021 Tarihinde Falcons Sigorta ve AND iş birliği anlaşması yapmıştır.Profesyonel hasar ekibi ve uzman kadrosu ile 7/24 Hasar desteği sağlanarak sizler için doğru teminatların belirlenebilmesi adına sigorta danışmanlığı hizmeti sağlanacak.
Kasko ve Trafik


Hasar Anında Yapılması Gereken İşlemler;• Hasar meydana geldiği zaman hiç vakit kaybetmeden bizleri 7/24 Hizmet numaralarımız olan 0 537 777 61 85 ve 0 536 772 70 03 Telefon numaralarından ulaşarak haberdar ediniz.


• Kaza anında; öncelikle tarafınızdan hasarın büyümesini önlemek amacıyla, gerekli tedbirler alınmalıdır. Araçları hareket ettirmeden kaza yerinin ve araçların bulunduğu durumu farklı yönlerden gösteren fotoğrafların çekilmesi gerekmektedir. Fotoğraflarda ilgili araçların plakalarının gözükmesi önem arz etmektedir.


• Sadece araçlarda meydana gelen maddi hasarlı bir kaza ise ;"Anlaşmalı Kaza Tespit Tutanağı"'nı doldurularak karşı araca ait ruhsat, ehliyet ve trafik sigorta poliçesinin görüntüsünün alınması gerekmektedir.


• Yaralanmalı kaza ya da tek taraflı kaza anında; Polis ya da jandarmaya haber verilere kaza tutanaklarının ve alkol raporlarının temin edilmesi gerekmektedir.


• Aracınızın Kasko Poliçesi var ise ve aracın yürüyememesi durumunda ise ilgili irtibat numaralarından bizlere ulaşarak çekici talebinde bulunabilirsiniz.FFL (Freight Forwarder Liability) - CMR (Convention Marchandise Routier)


Hasar Anında Yapılması Gereken İşlemler;• Hasar meydana geldiğinde en kısa sürede 7/24 Hizmet numaralarımız olan 0 537 777 61 85 ve 0 536 772 70 03 Telefon numaralarından ulaşarak bizleri haberdar ediniz.


• Hasarlı emtiaların fotoğrafları çekilerek teslim tutanağı düzenlenmelidir.


• CMR Taşıma Belgesine mutlaka kaç koli emtia hasarlı teslim edildiyse şerh notu düşülmelidir.


• Hasarın ana sorumlusu sizin dışınızda bir alt tedarikçi ise eş zamanlı olarak kendilerinde ihtarname ve ya mail yolu ile hasardan sorumlu tutulacaklarına dair bilgilendirme yapılmalıdır.


Üyelerimizin bilgilerine önemle duyurulur.
Sektöre nasıl girdiniz?

45 yıllık ticaret hayatımızda üstlendiğimiz rolü büyüterek ve başaracağımıza inanarak sigortayla birleştirmeye karar verdik. Ticaret hayatımızdaki dostlarımıza, ihtiyaçlarına yönelik doğru ürünleri sunarak, hizmet verme önceliği ile 2015 yılında çıktığımız bu yolda, müşteri portföyümüzü genişlettik. Müşteri memnuniyetini ilkemiz sayarak 30 kişilik ekibimizle binlerce kurumsal müşteriye

ulaştık. Müşteri ve sigorta şirketleri arasındaki zincirin en sağlam halkası olarak aracılık etmekteyiz.


Başarınızı neye borçlusunuz?

Aşağıdaki soruların cevabını kendimize her daim ilk edindik ve başarımızı bunlara borçluyuz.

Başarınızı neye borçlusunuz?

✓ Verdiğimiz doğru kararlara.

Doğru kararlarınızı neye borçlusunuz?

✓ Tecrübelerimize.

Peki, tecrübelerinizi neye borçlusunuz?

✓ Verdiğimiz yanlış kararlara.Kısaca acenteliğinizi tanıtabilir misiniz? Hangi branşlarda hizmet vermektesiniz?

2015 yılında kurulan Falcons Sigorta, yüksek marka değeri ve sektörün önemli oyuncularından biri olarak, bugün Türkiye'nin en büyük sigorta acentelerindendir. Genel Müdürlüğü Ankara'da olan şirketimiz, İstanbul Bölge Müdürlüğü'ndeki 30'a aşkın tecrübeli teknik ekibi ile Türkiye'nin önde gelen sigorta acentesidir. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren müşterilerimizle derin ve uzun soluklu iş ilişkilerimiz vasıtasıyla pazarın önemli bir kısmına yüksek kalitede hizmet sunmaktayız. Farklı sektörlerde müşterimiz olmasından dolayı sektörün tüm branşlarında faaliyet göstermekteyiz.
Sigortacılık Ne İfade Eder?

Size bir paket kağıt mendil versem; git, sat ve gel desem hemen satarsınız.

Ama bir kağıt parçasını kaç kişi satabilir, bilinmez. Bu yüzden en zor mesleklerden biridir sigortacılık. Güven satar sigortacılar. Bu yüzdendir ki sigortacılık 'güveni' ifade eder.


Sigorta sektörünün geleceği ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Hayat her zaman risklerle doludur ve bizler bu riskleri teminat altına almak için adım atmış olan bir sektörüz. İnsanlar sigorta konusunda gün geçtikçe daha fazla bilinçlenmeye başladılar. Artık sigortanın bir yaşam sertifikası olduğunu görmekteler ve hızla bu konuda daha dikkatli adımlar atıyorlar. Sigortacılık sektörünün ülkemizde oldukça ciddi bir

yeri olduğunu ve hiç bir zaman bitmeyeceğini düşünüyorum.


Diğer meslektaşlarınıza vermek istediğiniz mesajınız nedir?

Sigortacılık sektörünü geliştirebilmek için, bilgi alışverişi ve iş birliği yapılması gerekiyor. Gereksiz rekabetin sektöre zarar verici bir eylem olduğunu, sektörün içerisindeki herkesin mutlaka sektörel farkındalık alanında ortak noktada buluşması gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca, sigortacılığın güven üzerine kurulu olduğunu unutmayarak kendilerini devamlı geliştirmeli ve asla 'gri' alan bırakmamalılar. Yetki verilmez, alınır. Keşkeleriniz az, iyikileriniz çok olsun...bottom of page